Te domy kupują inwestorzy

Wielu inwestorow kupuje nowe townhomes, z gwarancja budowlana, nie wymagajacych pracy związanej z ich utrzymaniem na zewnątrz jak na przyklad koszenie trawy.

Czy warto?

 • Zwykle podstawową motywacją inwestora jest jak najwiekszy zysk przy możliwie najmniejszym wkładzie kapitału i jak najmniejszym ryzyku. Chciałbym dziś pokazać townhomes, które często w powiatach Sarasota i Manatee spełniają te kryteria, a inwestorzy chętnie je wybierają.
 • Nawet jeżeli kalkulacje dotyczące samego zwrotu na inwestycji nie są takie jakie można było osiągnąć nawet 2 lata temu, nieruchomości często używane są jako zabezpieczenie przed inflacją. To też w oczach wielu uzasadnia zakup czy to dla siebie, czy też jako ulokowanie kapitału.
 • W ostatnich miesiącach ceny na nowe domy w okolicach Sarasoty i Bradenton nieco spadły, a firmy budowlane niemal bez przerwy oferują różnego rodzaju promocje.
 • NOWOŚĆ! Do niedawna sprzedający nowe domy nie negocjowali cen, a klient płacił cenę jaka była na liście minus ewentualne promocje. Niedawno (transakcja jest jeszcze w trakcie) udało się, poza promocjami, wynegocjować dodatkowe $8000! Transakcja dotyczyła takiego właśnie townhome, o jakich piszę.

  Kilka liczb

  • W zależności od miejsca w okolicach Sarasoty i Bradenton, townhomes można kupić w cenach od nieco powyżej $300000 do około $450000. Są też droższe, ale tutaj koncentruję się na domach sprzedawanych przez jedną firmę budowlaną. Przedział cen dotyczy modelu o powierzchni $1673 st. kw. Dostępny jest też model większy w nieco wyższej cenie.
  • Townhome ma 3 sypialnie i 2 1/2 łazienki. Kuchnia jest wyposażona. Są też pralka i suszarka. Więcej zobaczycie na zdjęciach.
  • W miejscach gdzie można model Glen kupić za cenę od około $380000 do $430000, domy te dostępne są zwykle do wynajęcia długoterminowego za $2800 – $3100 miesięcznie. Liczby te oczywiście mogą się zmienić. Liczby traktujcie proszę wyłącznie jako orientacyjne, a nie jako podstawę do szczegółowej kalkulacji. Osobom zainteresowanym przekażę też pozostałe dane takie jak wysokość opłat miesięcznych, informację o podatkach, dane o ubezpieczeniu i wszelkie inne potrzebne informacje.
  • W sprawie tych i innych nieruchomości na Florydzie, proszę o kontakt. Zawsze chętnie odpowiem Państwa pytania. Teraz zapraszam do środka.*

   [foogallery id=”886″]

   *Zdjęcia pokazują przykladowe pomieszczenia z dwóch róznych townhomes.

   Leave a Reply

   Your email address will not be published. Required fields are marked *