Twoja plaża

Beautiful beach.

Nieruchomości w pobliżu plaży

Domy jednorodzinne i mieszkania w pobliżu plaży, a w szczególności z widokiem na plażę lub bezpośrednim dostępem do niej są z reguły znacznie droższe niż podobne nieruchomości bardziej oddalone. Ceny jednak przekładają się na wartość, a wiele osób inwestuje w tego typu nieruchomości, aby zająć się wynajmem krótkoterminowym lub powierzyć go firmie, która za odpowiednią opłatą wykona pracę związaną z takim wynajmem.

Nabywcy, których stać, aby kupić nieruchomość w pobliżu plaży, najprawdopodobniej nie będą mieli kłopotu jeżeli kiedyś w przyszłości zechcą ją sprzedać. Atrakcyjne miejsca działają jak magnes, a chętnych do kupna w takich miejscach zwykle nie brakuje.

HOA i podatki

W przypadku mieszkań kupowanych na wybrzeżach Florydy, poza oczywiście ceną, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wysokość opłat Home Owners Association i – co jeszcze ważniejsze – jej kondycję finansową. Nie chcemy po zakupie dowiedzieć się, że trzeba naprawiać windy, dach i sto innych rzeczy, a HOA nie ma żadnych rezerw finansowych. Zwróćmy też uwagę co dokładnie jest wliczone w opłatę HOA. Koniecznie musimy też zwrócić uwagę na obciążenie podatkowe danej nieruchomości i obliczyć, czy kupno lub inwestycja znajduje uzasadnienie.