Okazje dla inwestorów i nie tylko – już od $240 000.

Kilka słów wstępu, a później videos

Generalnie, na Florydzie, na rynku nowych domów trzeba obecnie czekac nie tylko na closing, ale nawet na podpisanie kontraktu i zapewnienie sobie ceny obowiązującej w danym dniu. Wciąż jednak są interesujące możliwości dla inwestorów.

Dziś chciałbym pokazać kilka modeli townhomes i podać ich przybliżone ceny w obecnej chwili, wysokość czynszu, wysokość opłat, tak aby dać chociaż przybliżony obraz tego, czego inwestor może w obecnej sytuacji na rynku oczekiwać. Podkreślam, że podane liczby, mimo iż oparte są o przykłady niedawnych transakcji, mogą się zmieniać. Dane, które podam są wyłącznie przykładowe, a analizę należy zrobić dopiero kiedy mamy konkretną ofertę do podpisu. Muszę podkreślić, że jestem agentem real estate na Florydzie, a nie doradcą finansowym i niniejszy artykuł nie jest poradą finansową.

Przykład I – Model Hawthorne, 1116 stóp, cena – $240 000, HOA – $180, podatki w przybliżeniu $200 miesięcznie, czynsz kali możemy uzyskiwać – około $2000. Osiedle, na którym opiera się niniejszy przykład znajduje się w Palmeto.

Przykład II – Model Jasmine, 1373 stóp kw., cena – $285 000, HOA – $211, podatki w przybliżeniu $250 miesięcznie, czynsz na jaki możemy liczyć – w zaleznosci od lokalizacji $2100 – $2500 (możliwe, że więcej) Osiedle na którym oparty jest ten przykład znajduje się nieopodal Sarasoty.

Do powyższych liczb należy dodać ubezpieczenie, a to wydatek około $80 – $100 miesięcznie i koszty utrzymania, które w przypadku domów nowych, a o takich dzisiaj piszę, nie powinny być wysokie. Zwykle też na nowe domy firma budowlana zapewnia 10 lat gwarancji. Sytuacja każdego inwestora jest inna i warto się zastanowić, czy w naszej konkretnej sytuacji czekają nas jeszcze jakieś dodatkowe koszty?

Nie biorę pod uwagę ubezpieczenia od powodzi, ponieważ przykłady pochodzą z miejsc, gdzie takie ubezpieczenie nie jest wymagane.

Teraz możecie wstępnie na kartce papieru policzyć czy tego typu inwestycje mogą być dla Was korzystne. Jeżeli widzicie potencjał, proszę o kontakt, a ja chętnie przekażę więcej informacji i zaproponuję nieruchomości, które mimo wzrostów cen w ostatnim czasie wciąż mogą być niezwykle intratne.

Tego typu – maintenance free – townhomes wciąż są interesujące dla inwestorów i nie tylko.

Townhome Jasmin – 1373 stopy kwadratowe. Model dostępny w wielu miejscach na Florydzie.

Model Hawthorne – obecne ceny nawet już od $240 000 – 2 sypialnie.

W filmiku powiedziałem “w Parish” – przepraszam, pomyłka. Osiedle jest oczywiście w Palmeto! -:)-

Skontaktuj się ze mną…

Mimo wzrostów cen w ostatnim czasie, na Florydzie wciąż można znaleźć korzystne inwestycje, dom dla siebie lub na pobyty wakacyjne, albo condominium. Townhomes prezentuję jako obecnie jedną z najkorzystniejszych możliwości inwestycyjnych nie wymagających wiele zaangażowania od właściciela. Chętnie zajmę się też znalezieniem innego typu nieruchomości i pomogę przeprowadzić transakcję krok po kroku, od początku do końca.

Kontakt ze mną: napisz lub zadzwoń!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *