Dlaczego bloczki cementowe są lepsze niż konstrukcje drewniane, szczególnie na Florydzie – 7 powodów.

Który jest lepszy? Dom z bloczków cementowych, czy konstrukcja drewniana. Te 7 rzeczy warto wiedzieć.

Wytrzymałość konstrukcji

Na Florydzie zdarzają się silne huragany. Tornada również nie są obce jej klimatowi. Warto wiedzieć, że konstrukcje zbudowane z bloczków cementowych potrafią się oprzeć wiatrom nawet do 250 mil na godzinę!

Oszczędność energii

Bloczki cementowe mają dwukrotnie większą wartość R niż drewno, co pozwala na minejsze zużycie prądu potrzebnego do utrzymania odpowiedzniej temperatury wewnątrz.

Niższe koszty ubezpieczenia

Koszt ubezpieczenia domu zbudowanego w całości z bloczków cementowych może być nawet do 30% niższy niż domu zbudowanego z drewna.

Termity atakują?

Na Florydzie co roku termity wywołują więcej zniszczeń niż huragany, powodzie i pożary! Nie dotyczy to konstrukcji cementowej, ponieważ w bloczkach cementowych termity nie mogą drążyć swoich kanałów.

Trwałość

Z praktyki wiadomo, że domy z bloczków cementowych po prostu wytrzymują dłużej niż domy drewniane.

Dźwiękoszczelność

We własnym domu raczej każdy chce mieć ciszę. Domy, które mają ściany z bloczkow cementowych są trudniejszą barierą do pokonania dla dźwięku z zewnątrz i wewnątrz niż domy drewniane.

Ognioodporność

Cement jest odporny na ogień i wysokie temperatury. Wytrzymuje temperaturę do około 2000 stopni F do 4 godzin zanim nastąpią uszkodzenia strukturalne konstrukcji.

Kupując dom, warto zwrócić uwagę

Większość z kupujących domy wie, że lokalizacja jest najważniejsza, ale kiedy mamy do wyboru dom o konstrukcji drewnianej i dom wykonany z cementu w tej samej lub podobnej lokalizacji, szczególnie na Florydzie, warto przypomnieć sobie, o ważnych zaletach tego drugiego.

Opracowanie na podstawie informacji firmy budowlanej D.R. Horton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *